Vonkajšie rolety, prezývané aj rolády, sú obľúbené najmä pre široké spektrum svojich funkčných vlastností. Exteriérové rolety majú veľmi dobrú tieniacu, až zatemňovaciu funkciu, sú účinnou tepelno-izolačnou ochranou, sú odolné voči bočným nárazom vetra a dažďa a slúžia ako pridaná ochrana pred neželanými návštevníkmi. Sťahovacie rolety sú veľmi často používaným druhom vonkajšieho tienenia. Hliníkové alebo PVC lamely sú navinuté na hriadeli, ktorá je ukrytá v schránke. Roletový pancier je pri vyťahovaní a sťahovaní vedený bočnými vodiacimi lištami. Dajú sa vybaviť bezpečnostným zámkom a slúžia ako účinná ochrana pred neželaným vniknutím. V kombinácii s protihmyzovou navíjacou sieťou sú inteligentným a súčasne módnym riešením, ktoré chráni pred chladom, dažďom, vetrom, teplom, hlukom a zvedavými pohľadmi.

Rolety majú nielen príjemný vzhľad, ale vyznačujú sa ľahkým chodom a jednoduchým ovládaním. Podľa požadovaného komfortu ovládania sa môžete rozhodnúť pre ľahké mechanické ovládanie pomocou automatu, kľuky alebo elektrické pomocou vypínača so servomotorom, s možnosťou obsluhy miestne alebo centrálne. Ovládanie sa môže doplniť o časové spínače alebo rádiové riadenie. Plochu rolety tvoria spájané lamely z komorového plastu alebo hliníkových profilov s polyuretánovou penou.

Vonkajšie rolety rozdeľujeme zásadne na typy:
• Hliníkové rolety
• Plastové rolety

Môžu byť určené pre dodatočnú montáž a na typy zabudované pod omietkou pri realizácii novostavby, alebo rekonštrukcie. Rolety môžete objednať s integrovanou sieťou proti hmyzu. Záleží na Vás, aký typ rolety, a akú lamelu si vyberiete. Môže to byť hliníková lamela s polyuretanovou penou, extrudovaná lamela, ktorá je bežne označovaná ako bezpečnostná plastová lamela. Plastová lamela je cenená predovšetkým pre svoju priaznivú cenu.

Vlastnosti roliet

• Znižujú tepelné straty viac ako 40%
• Znižujú hlučnosť o 16 dB
• Zabraňujú škodám spôsobením silným vetrom
• Chráni Vás pred nežiadanými návštevníkmi

Farby

Základné prevedenie je v bielej alebo v hnedej farbe. Ak chcete prispôsobiť farbu roliet k farbe okien, farbe omietky alebo Vašej predstave, ponúkame Vám široký výber z ďalších farebných prevedení hliníkových lamiel.